Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihaz Önemli Midir?
Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar, güçleri, uygulama kolaylıkları, etkinlikleri ve yan etki risklerini azaltma kabiliyetleri bakımından, epilasyon sonucuna etki eden en önemli faktörlerden biridir.
Lazer epilasyon cihazlarında en çok "Alexandrite" ve "Diode" lazer cihazları tercih edilmekte, bunların arasında da "Diode" lazer cihazları aşağıdaki nedenlerden dolayı öne çıkmaktadır;

I- "Alexandrite Lazer", 755 nm dalga boyuna sahip olduğundan, deride bulunan "Melanin" pigmentine duyarlılığı, 800 - 810 nm dalga boyuna sahip "Diode Lazere" göre daha fazladır.
Bu nedenle "Alexandrite Lazerle" kumral, esmer ve koyu tenli kişilerde, yüksek değerde uygulama yapılırsa vücutta yanıklar oluşabilir. Düşük değerlerde uygulama yapılırsa, kıl köklerinde beklenen tahribat gerçekleşmez. Bu durum hem kişinin istediği sonucu alamamasına hem de uygulama süre ve sayılarının artmasına neden olur.

II- 755 nm dalga boyundaki "Alexandrite Lazer" ışınları, "Melanin Pigmenti" dışında kandaki alyuvarlarda (Eritrosit) bulunan "Hemoglobin" tarafından da emilir. Bu durum, ışınların enerjilerinin azalmasına neden olacağından, kıl köklerinde beklenen tahribat gerçekleşmeyebilir.

III- Vücuttaki kılların ortalama, % 85'i, 2,5 mm'den daha derin kıl köklerine sahiptir. "Alexandrite Lazerler" 755 nm dalga boyuyla çalıştığı için ancak, 2,5 mm'ye kadar derinlikte olan kıl köklerine etki edebilirler. Daha derindeki kıl köklerini ise inceltebilir fakat yok edemezler. "Diode Lazer" 800 - 810 nm dalga boyunda çalıştığı için "Alexandrite Lazerin" ulaşamadığı kıl köklerini rahatlıkla tahrip edebilir.
Profesyonel Çözümler
Alanında profesyonel olduğumuz hizmetler ve değerlerimiz...

Ekip Çalışması

Hizmet sunumlarımızda, başarılı ve kusursuz sonuçlar çıkarmak amacıyla, profesyonel ekibimizle çok çalışmakta ve yeni çıkan tekniklerle kendimizi güncellemekteyiz.

Hizmet Sonrası

Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini gerçekleştirmek ve sağlıklı, kusursuz sonuçlar ortaya çıkarmak amacıyla, gerekli tüm destek ve bilgilendirmeyi anlık olarak veriyor, sizlere güvenilir bir hizmet sunuyoruz...

Müşteri Desteği

Siz değerli müşterilerimize, konumuzla ilgili her türlü soru, istek ve önerilerinize, deneyimli ekibimizle, bir çok iletişim kanalı aracılığıyla, 24 saat destek veriyoruz.