Restaurant Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

lu_lu_restaurant
closeBu yazı 2 yıl 11 ay 23 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

     

Birçok kişi iş hayatının stresinden uzaklaşmak, farklı bir gün geçirmek ve değişik lezzetler tatmak için restaurantlara gitmektedir. Fakat sadece yemeklerin lezzetli olması değil,  restaurant dekorasyonu da müşteri memnuniyeti ve kalıcılığı için vazgeçilmez bir unsurdur.Restaurant dekorasyonu mekana gelenlere huzur, rahatlık ve sonsuz konfor sağlamalıdır.

 

 

Restaurant Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

  • Kullanılan her malzeme kaliteli ve şık olmalıdır. Kaliteli hizmet sağlanmalı, mekandaki her bir ayrıntı göze hitap etmeli ve müşterilere verilen değer dekorasyonun bir parçası olmalıdır. 
  • Dekorasyona başlamadan önce genel bir konsept belirlenmeli, ve bu konseptin dışına çıkılmamalıdır. Bu konsepti belirlerken mekanın manzarası, genişliği ve oluşturulacak olan menü dikkate alınmalıdır. 
  •  Restaurant genellikle özel zamanlarda , özel yemeklerin yendiği, özel günlerin kutlandığı veya çiftlerin baş başa yemek yemeye gittiği, zaman zaman iş yemeklerinin ve toplantılarının yapıldığı özel mekanlardır. Bu nedenle mekanın aydınlatması, ve masaların şıklığı çok önemlidir. Aydınlatmalar göz yormamalı ve loş bir ortam yaratacak şekilde olmalıdır. 
  • Örtüler masa ve sandalyeye, yerlerin ve duvarların rengine, aydınlatmalara ve mekanın manzarasına uyum sağlamalıdır. Örtü rengi aydınlatma rengine göre seçilmelidir. Bu sayede insanların gözleri yorulmaz.  Ayrıca çok abartılı olmamak kaydıyla örtülere ve sandalyelere süslemeler yapılmalıdır. 
  • Yemek masası sade ve şık olmalıdır Peçeteler, bardak düzeni ve masadaki süslemeler çok önemlidir. Masaların biraz büyük olması masa süslerinin yerleştirilmesini kolaylaştıracaktır. Masada muhakkak şık bir çiçek olmalı, küçük mumlar, gül yaprakları ve renkli taşlarla süslemeler yapılmalıdır.
  • Masa üstlerine konulan çiçeklerden yola çıkarak çiçek desenli tablolar da restaurant dekorasyonunu uyum sağlayacaktır.  Eğer duvarların rengi ya da seçilen duvar kağıdı yeterince şık ise duvar köşelerine çeşitli süslemeler yapılabilir. Duvar rengi olarak kahverengi, açık kahve, bej ve krem gibi renkler tercih edilmelidir. Bu sayede hem dekorasyon kolaylaşır hem de şık bir ortam yaratırsınız. 
  • Her restaurantta muhakkak bar bulunmalıdır. Bu sayede sadece içki içmeye gelenler için şık bir köşe oluşturmuş olursunuz. Ayrıca şık deri köşe takımları ile mekanın bazı kısımlarına farklı kombinler yapılabilir. Önemli olan mekanın bütünlüğünü bozmamasıdır. 
  • Ayrıca restaurantta çalışan kişilerin şıklığı ve temizliği de dekorasyonun bir parçasıdır. Çalışan garsonlar ve görevliler şık ve kaliteli giyinmelidir. Ayrıca mekanın tamamı için geçerli olan en önemli husus temizliktir. En ufak bir pislik ya da örtüde ki bir leke büyük bir eksikliktir. Unutulmamalı ki bu tür mekanların dekorasyonu ve temizliği bir bütündür, bu nedenle asla ihmal edilmemelidir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Aşağıdaki yazı, Dekorasyon kategorisine yazılmış.
Dekoratif-Yastık-Örnekleri


Ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası olan yastıklar salonda, yatak odasında, balkonda, çocuk odasında ve hatta hol de bile değişik şekillerde ...